Tıbbi Sekreterlik Kursu

Toplumdaki tüm sistemlerde olduğu gibi sağlık sistemleri alanında da verileri kayıt altına alma zorunluluğu giderek artan bir durum haline geldi. Bu alanda yetişmiş çalışana duyulan ihtiyaç da giderek artmış ve sağlık alanında çalışabilecek eğitimli kişi yetiştirme eğilimi hız kazanmıştır. Sağlık alanında verilerin sistemli ve düzenli bir şekilde sağlanması konusunda işini iyi bilen ve iyi eğitilmiş kişilere ihtiyaç vardır. Bu hususta tıbbi sekreterlik kursları ve iyi alınacak bir eğitim iş hayatında ilerlemeniz için size yardımcı olacak referanslardan biridir.

Tıbbi Sekreterlik Kursları Ne Kazandırır?

Öncelikle çalışacak olduğunuz mesleğin özelliklerini, görev tanımlamasını yapabilecek ve önemini kavrayabileceksiniz. Alandaki protokol kurallarına hakim olabilecek, kuralları iyi kavrayabileceksiniz.

Aynı zamanda hasta hakları konusunda bilmeniz gerekenler, hasta kayıt işlemleri, sağlık meslek etiği, satın alma işlemleri, iş ve sağlık güvenliği, ayniyat ve depo işleri konularında öğrenilmesi gereken kavramlar ve işleyişler tıbbı sekreterlik eğitim kapsamı içerisinde yer alır. Kurs eğitiminin bitmesinin ardından tüm hastane kriterlerine uygun bir eğitim almış olursunuz.

Tıbbi Sekreterlik İş Olanakları

Bir hastanede tıbbi sekreterlik görevini yapan her personel, hasta yakınları ile doktor arasında iletişimi sağlamak, gelen hastaların bilgilerini kayıt altında tutmak, telefon aracılığı ile hastalara randevu saati ve bilgilerini haber vermek ve ilgili randevuları bilgisayara kayıt etmek, tıbbi rapor hazırlamak ve kaydetmek gibi görevlerde bulunur. Aynı zamanda tıbbi sekreterlik güler yüzlü, dikkatli, sabırlı olabilen, stresle başa çıkabilen ve sosyal ilişkilerinde başarılı olan kişilerin uyum sağlayabileceği bir meslektir. Bu alanda hizmet veren çeşitli kurslara başvurarak Microsoft Office gibi programları ve ilgili dersleri öğrenebilirsiniz.

Tıbbi Sekreterlik Kursu Sınav ve Sertifika

Tıbbi sekreterlik kursu eğitim dersleri sonrasında 10 soruluk bir sınava tabi olunur ve her soru için 1 dakika olmak üzere 10 dakikalık online sınav uygulanır. Bu sertifika sınavını 100 puan üzerinden 60 puan ile bitiren herkes tıbbi sekreterlik katılım sertifikasını almaya hak kazanır. Sahip olduğunuz sertifikanızı iş başvurularınıza ekleyebilir ve kurs programını referans olarak sunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir