Tıbbi Sekreterlik Sertifikası Nasıl Alınır?

Son dönemlerin parlayan yıldızı sağlık sektöründe iş bulma imkanları gün geçtikçe artıyor. Tıp sekreterliği sertifikası alarak tıbbi sekreter olarak çalışabilirsiniz. Eğer halihazırda zaten böyle bir işte çalışıyorsanız, yeteneklerinizi ve performansınızı arttırmak için bu belgeye sahip olabilirsiniz. Bir taraftan sekreterlik mesleğini diğer taraftan ilgili bilim dalının bilgilerini içeren bir meslektir. Sekreterlik mesleğinin birçok alanda yenilenen piyasa ve teknoloji koşulları ile iş imkanları bulunuyor.

Tıbbi Sekreter Nerelerde Çalışabilir?

Tıbbi sekreteri istihdam eden sağlık kurumları, özellikleri ve amaçları yakından bilmek isteyebilirler. Sağlık hizmeti veren kurumlar, yataklı tedavi kurumlar (hastaneler) genel veya özel araştırma hastaneleri, hemşirelik bakım, geriatri merkezi, evde bakım merkezi, özel doktor muayenehaneleri, diş hekimi muayenehaneleri, sağlık hizmeti sunulan neredeyse tüm birimler ve bakım merkezleri tıbbi laboratuvar özelliği taşır. Yani tıbbi sekreter tüm bu kurum ve kuruluşlarda çalışabilir. Bunların yanı sıra her bilimsel alanın kendine özgü bir dili yani terminolojisi vardır. Her alanın bir terminolojisi bulunduğu için çalışanların bu dil hakkında fikir sahibi olmaları gerekir. Tıbbı sekreterlerinde terminolojiyi bilmeleri şarttır. Bunu sertifika programı ile öğrenmeniz mümkündür. Program sekreterlik becerilerinin yanı sıra tıp alanının terminolojisini de kazandıracaktır.

Tıp Sekreterliği Sertifikası Olanlar İçin İş İmkanları

Tıp sekreterliği programını tamamlayan kişiler tıbbı dokümantasyon bilgileri kazanmanın yanı sıra sekreterlik becerileri ve tıbbı terminoloji de öğrenirler. Kazanılan sertifika sayesinde özel veya kamu sağlık işletmelerinde bir çok iş imkanı elde ederler. Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik belgesi sekreterliğe ve tıp alanına meraklı, insan ilişkilerinde başarılı kişilerin alması gereken belgelerdendir.

Fiyatı Ne Kadardır?

Merak edenler için uzaktan öğretim kayıt bedeli 250-300 TL civarındadır. Yurt dışı katılımında mümkün olduğu programa yurt dışı katılım bedelleri ise 250-300 Euro arasında değişir. Daha önce programa sertifika almak için kayıt olmuş fakat sınavı geçememiş bireylerin kayıt yenileyip tekrar sınava girmesi de mümkündür. Birebir veya uzaktan olarak eğitimi iki türlüdür. Uzaktan eğitim daha uygun fiyatlıdır. Dersler internet üzerinden verilirken, öğretim kitapları kişilere yollanır ve kişi sınav için hazırlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir